Пішов з життя Марко Васильович Захарченко.

Сьогодні, 17 листопада 2015 року, пішов з життя видатний соціолог і просто гарна людина – Захарченко Марко Васильович. На 77 році життя хвороба наздогнала його. Весь колектив Київського університету ім. Т.Г. Шевченка висловлює своє співчуття родичам і друзям померлого.
Народився 1 січня 1938 року, в с. Дідовщині, Київскої обл.
В 1960 р. закінчив філософське відділення історико-філософського факультету Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка. Кандидат філософських наук (1967), доцент (1972), професор (1997). Нагороджений знаком "Відмінник освіти України" (1998).
Працював: учителем (1961), лаборантом соціологічної лабораторії Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка (1962). Після закінчення аспірантури при університеті з 1965 р. отримав посади: асистента, ст. викладача, доцента кафедри філософії природничих факультетів КДУ, кафедри історії матеріалізму. З 1979 р. — доцент кафедри соціології відділення соціології філософського факультету, з 1997 р. — проф. кафедри теорії та історії соціології факультету соціології та психології Київського нац. університету ім. Т. Шевченка.
Його наукова діяльність була пов'язана з розробкою проблематики методології соціологічних досліджень, загальної соціологічної теорії та історії соціології, з 90-х рр. займався питаннями теорії й практики ретроспективної соціології, теоретичне реконструювання та моделювання соціальних та соціокультурних процесів і явищ в історії українського суспільства.
Мав понад 100 публікацій, у т.ч. 7 індивідуальних та колективних монографій. Автор двох перших в Україні навчальних посібників з історії соціології та історії соціологічної думки України.
Тв.: Історія соціології: від античності до поч. XX ст. К., 1993 (співавт. Погорілий О.І.); Соціологічна думка України. К., 1996 (співавт. Бурлачук К.); Соціологія: Матеріали до лекційного курсу. К., 1996 (співавт.).

Він був видатною особистістю у житті і науці.
Світла пам’ять…