Презентація гарвардського проекту МАПА | Гостя: Вікторія Середа | 6 листопада 12:00-13:50

Факультет соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка

ЗАПРОШУЄ

на презентацію унікального проекту Гарвардського університету

«Переосмислюючи історію і сучасність України: МАПА. Інтерактивний атлас України»

6 листопада 2018 р.

12.00-13.50 к.504

(м.Виставковий центр, факультет соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка,   пр.Глушкова 4д)

Лекторка: Вікторія Середа, доцент кафедри соціології УКУ, асоційований дослідник програми МАПА, Українського Наукового Інституту, Гарвардського університету.

МАПА: Цифровий Атлас України (http://gis.huri.harvard.edu) – це інтерактивний проект Українського Наукового Інституту Гарвардського університету. В ньому використані останні інновації інформаційних технологій для вивчення ключових питань української історії (Генеалогія Русі, Історичне Поділля, Голодомор) та сучасної соціальної і політичної географії. Це – відкрита інтерактивна інтернет-платформа, що дозволяє здійснювати порівняльний міжрегіональний аналіз ідентичностей, мовних преференцій та практик, а також проявів історичної пам’яті в сучасній Україні на підставі найновіших соціологічних даних. Це інструмент, доступний усім (зокрема, науковцям, журналістам, аналітикам), хто зацікавлений у дослідженні України, а також багате джерело для різноманітних даних та візуалізацій. Семінар має на меті пояснити, що «всередині МАПИ» і, як з нею працювати.

На семінарі йтиметься про специфіку програми «МАПА. Цифровий атлас України», що розробляється в Українському Науковому Інституті Гарвардського університету. Основний фокус робитиметься на підрозділі «Сучасний атлас», частиною якого є новий проект «Ідентичність і пам'ять». Важливою специфікою проекту є його інтерактивність. «МАПА. Цифровий атлас України» створений з метою залучення академічної та позаакадемічної спільнот до вивчення України у площині перетину географічного (через процедури геокодування та геореференсування) та соціогуманітарного знання. Зокрема, через нанесення соціально-демографічних, історичних чи даних соціологічних досліджень на географічні полігони, що репрезентують області України, твориться унікальна можливість для порівняння різних аспектів та аналізу міжрегіональних та внутрішньорегіональних подібностей / поділів в Україні.

Запрошуємо всіх зацікавлених до участі!